Misija
Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina efektīvu sabiedrības saliedētības politikas īstenošanu, veicinot iekļaujošas sabiedrības veidošanos, kurā ciena dažādību.
Vīzija
Sabiedrības integrācijas fonds ir nozīmīga, profesionāla un uzticama organizācija saliedētas un ilgtspējīgas sabiedrības stiprināšanā.
Mūsu vērtības
- CILVĒKS CENTRĀ
- Mums ikviens cilvēks ir vērtība
- Mēs apzināmies, atzīstam un atbalstām dažādību
- Mēs veidojam saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību, kurā ikviens jūtas pieņemts un novērtēts
- SADARBĪBA
- Mēs esam uzticami sadarbības partneri
- Mēs esam pieejami un atvērto sadarbībai un veicinām to
- Mēs sadarbojamies mērķtiecīgi, iesaistot un ieklausoties citu viedokļos
- ATVĒRTĪBA
- Mēs dalāmies ar zināšanām un pieredzi
- Mēs esam atvērti attīstībai un pārmaiņām
- Mēs esam aktīvi un atklāti komunikācijā
- ATBILDĪBA
- Mēs meklējam efektīvākos risinājumus un pieņemam izvērstus lēmumus
- Mēs uzņemamies atbildību par saviem lēmumiem un darbībām
- Mēs efektīvi rīkojamies ar mums pieejamajiem resursiem
Stratēģija
Sabiedrības integrācijas fondam ir nozīmīga loma Latvijas sabiedrības saliedētības veicināšanā, sniedzot finansiālu atbalstu dažādām programmām, kas veicina pilsonisko līdzdalību, iekļaušanu un sociālo inovāciju. Politikas attīstības plānošanas dokumentos Fondam primāri ir paredzēts turpināt attīstību šādās jomās:
- Efektīvu sabiedrības saliedētības programmu izstrāde un īstenošana
- Ilgtspējīgas sabiedrības iesaistes un līdzdalības veicināšana
- Atbalsta nodrošināšana sociāli mazaizsargātām grupām
Fonds līdz šim ir ieviesis virkni programmu un pasākumu, kas vērsti uz dažādu sabiedrības grupu atbalstu, un ko paredzēts turpināt arī stratēģijas 2025.-2029.gada periodā. Nozīmīgākie atbalsta mehānismi ietver:
- NVO atbalsta mehānismi, kas paredzēti, lai stiprinātu pilsoniskās sabiedrības attīstību un demokrātiju Latvijā, un ļauj nevaldības organizācijām aktīvi darboties un veicināt līdzdalību sabiedriskajos procesos.
- Ģimeņu atbalsta un dažādības veicināšanas pasākumi, kas ietver iniciatīvas un atbalsta programmas ģimenēm un darba devējiem.
- Sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto personu atbalsta pasākumi, kas ietver materiālās nenodrošinātības mazināšanas pasākumus un atbalsta paku izsniegšanu trūcīgām personām, neiecietības mazināšanu, sociālo inovāciju attīstību.
- Ukrainas civiliedzīvotāju un starptautiskās aizsardzības personu atbalsta pasākumi, tai skaitā valodas mācības un sociālekonomiskās iekļaušanās programmas.
- Mediju atbalsts, atbalstot medijus sabiedriski nozīmīga, informatīvi izglītojoša satura veidošanā un stiprinot nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā.
Regulārai sabiedrības saliedētības mērīšanai Fonds ir izstrādājis Sabiedrības saliedētības radaru – pētījumu un metodoloģiju ar mērķi apkopot un sistematizēt pēdējo trīs gadu datus, kas attiecas uz sabiedrības saliedētību, kā arī nodrošināt pētījuma metodoloģijas ilgtspēju, lai nākotnē būtu iespējams noteikt, vai Latvijas sabiedrība kļūst saliedētāka. Sabiedrības saliedētības radara unikalitātes pamatā ir pielietojama jēga politikas veidotājiem - proti, jābūt skaidram, kurās jomās vajadzīgas papildus “intervences”, lai uzlabotu sabiedrības saliedēšanas rezultātus, kā arī atbilstība vienai un tai pašai metodoloģijai, kuras kodols laika gaitā būtu nemainīgs, tādā veidā ļaujot spriest, vai sabiedrības saliedēšanas jomā vērojams progress vai regress. Saliedētības radars tiks izmantots Fonda stratēģijas rezultātu un ietekmes mērīšanai turpmākajā stratēģijas periodā.