Pēdējo piecu gadu laikā sperti mazāki un lielāki soļi pretī diskriminācijas mazināšanai un vienlīdzības principu iedzīvināšanai Latvijas sabiedrībā. Lai gan teju 60% šogad aptaujāto uzskata, ka pašu iespējas novērst ikdienas diskrimināciju ir niecīgas, sabiedrības izpratne par dažādību ir augusi. Ja 2017. gadā tikai piektdaļa iedzīvotāju neiebilda pret tādām diskriminācijas riskam pakļautajām mērķgrupām kā romiem, bēgļiem, patvēruma meklētājiem, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem u. c. kā kaimiņiem, kolēģiem vai draugiem, tad 2022. gadā jau teju 40% norāda, ka nav tādu sabiedrības grupu, ko viņi nevēlētos redzēt dzīvojam kaimiņos.
Vai sabiedrības izpratne par līdztiesību un dažādību kā vērtību ir mainījusies? Ko saka dati, ko - eksperti un ko - darba devēji? Vai atvērtība ir vērtība arī Latvijā?
Lai to noskaidrotu, aicinām Jūs uz Sabiedrības integrācijas fonda piecgades informatīvās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” noslēguma pasākumu “Vai atvērtība ir vērtība arī Latvijā?” 9. novembrī plkst. 11.30 Facbook tiešraidē.
Programmā:
- prezentācija par kopējo sabiedrības noskaņojumu pret dažādību, līdzdalību un iesaisti;
- nevalstisko organizāciju, darba devēju, pētnieku pārstāvju prezentācijas par vienlīdzības principu iedzīvināšanu pēdējās piecgades laikā;
- nozares ekspertu diskusiju “Iekļaušana – instruments sabiedrības ilgtnoturībai. Kā sasniegt, izmērīt un noturēt?”
Pasākumā piedalīsies:
- Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore;
- Arnis Kaktiņš, pētījumu centra SKDS direktors;
- Ivars Balodis, apvienības Apeirons valdes loceklis;
- Agnese Lāce, PROVIDUS vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā;
- Dace Dovidena, Reitan Convenience valdes priekšsēdētaja;
- Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle;
- Deniss Hanovs, humanitāro zinātņu doktors un Rīgas Stradiņa universitātes profesors.