Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu pieteikumu konkursu pakalpojumu sniedzējiem “Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem”. Konkursa mērķis ir nodrošināt visos Latvijas reģionos bezmaksas latviešu valodas mācības pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, t.sk. arī nepilngadīgajiem ar iegūtu vidējo izglītību, vismaz 120 akadēmisko stundu apmērā, bet nepārsniedzot 150 stundas no A1 līmeņa.
Īstenojot aizvadītā gada decembrī valdības apstiprināto Pasākumu plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem 2024.gadam, Ministru kabinets 27.februāra sēdē lēma pārdalīt 4 685 625 eiro latviešu valodas mācību nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri uzturas Latvijā. Piešķirtais finansējums ļaus veicināt latviešu valodas lietojumu Ukrainas civiliedzīvotāju vidū.
“Lai veiksmīgi iejustos Latvijā, latviešu valodas zināšanas ir neatņemams priekšnosacījums, tāpēc arī šogad ar SIF atbalstu tiks īstenotas latviešu valodas apmācības Ukrainas civiliedzīvotājiem. Ņemot vērā, ka kopš kara sākuma pagājuši jau divi gadi, ir vairāk jāatbalsta Ukrainas civiliedzīvotāju iesaiste darba tirgū. Tieši valodas prasmei ir būtiska loma, lai varētu strādāt kvalificētu darbu un veiksmīgi iekļautos valsts sociālajā un ekonomiskajā vidē, ” stāsta SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
Pieteikumus latviešu valodas apmācībām var iesniegt Valsts Izglītības Informācijas Sistēmā reģistrēta izglītības iestāde, neatkarīgi no tās juridiskā statusa vai iestādes veida (vispārējās, speciālās, profesionālās, augstākās, pieaugušo u.c. izglītības iestāde), kas darbojas saliedētas sabiedrības attīstības, izglītības vai sociālās iekļaušanās jomā.
Sekmīgi kursu pabeigušajiem dalībniekiem pēc pieprasījuma būs jānodrošina iespēja kārtot valsts valodas prasmju pārbaudījumu (VISC). Latviešu valodas mācības var nodrošināt gan klātienē, gan attālināti, gan hibrīdmodelī.
Projekta izmaksu attiecināmības periods paredzēts no līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas brīža līdz 2024. gada 30. novembrim, kad visām projekta aktivitātēm jābūt pabeigtām.
Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2024. gada 14. marta plkst. 23.59.
Projektu pieteikumu iesniedzēju ērtībai 2024. gada 6.martā plkst. 13.00 tiešsaistē notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas, kā arī uzzināt būtiskāko informāciju par MAP lietošanu. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu liga.jansone@sif.gov.lv un norādot savu vārdu, uzvārdu, kā arī pārstāvēto organizāciju.
Konkurss tiek organizēts ar pieteikšanos Mērķa finansējuma izlietojuma pārvaldības platformā (MAP). Kopš 2023. gada nogales viss Fonda projektu konkursu cikls – pieteikuma iesniegšana, saziņa, statusa informācija, vērtēšanas procesa rezultāti, līgumi, veiktie maksājumi, atskaišu iesniegšana notiek caur MAP. Lai būtu iespējams pieteikties konkursā un aizpildīt konkursa pieteikuma veidlapu un budžetu, nepieciešams nodrošināt organizācijas pārstāvjiem MAP piekļuvi. Lūdzam ne vēlāk kā 5 darba dienas pirms 14.03.2024. iesūtīt atbildīgās amatpersonas parakstītu aizpildītu MAP lietotāju izveides veidlapu. Veidlapa pieejama Fonda mājas lapā.
Projektu pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa diviem pārstāvjiem no Kultūras ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas un viens pārstāvis no Latviešu valodas aģentūras. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.
Kopš 2022. gada pavasara līdz 2023.gada nogalei latviešu valodas kursus apmeklēja 9556 cilvēki. Savukārt 2023.gadā SIF projektu konkursu ietvaros noslēdza līgumus ar 26 organizācijām, kuras nodrošināja latviešu valodas mācības visos Latvijas reģionos un tos apmeklēja 6049 cilvēki, no kuriem 4378 sekmīgi pabeidza (A1-2388, A2-1383, B1-536, B2-71) cilvēki.
Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties Mērķa finansējuma izlietojuma pārvaldības platformā (MAP). Informācija par MAP lietošanu pieejama www.sif.gov.lv sadaļā “Mērķa finansējuma izlietojuma pārvaldības platforma (MAP)".