#Jaunumi #MAF #Mediju atbalsta fonds #medijiem
Izsludināts projektu konkurss reģionālo un diasporas mediju atbalstaam

Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) izsludina pieteikšanos Mediju atbalsta fonda (MAF) programmas “Reģionālo, vietējo, diasporas mediju un sadarbības projektu atbalsta programma” konkursos. Programmas ietvaros pieejams finansējums 1 916 420,99 EUR apmērā. 

“Sarunas ar mediju nozari par iespējamām izmaiņām MAF konkursos ir bijušas sarežģītas un vēlreiz apliecina, cik būtisks ir valsts sniegtais atbalsts gan mediju daudzveidības saglabāšanai, gan kvalitatīva satura radīšanai. Esmu gandarīta, ka panācām kompromisu, kas balstīts MAF 2024 pieejā, vienlaikus pilnveidojot mediju sadarbības projektu pieteikšanu gan tehniski, gan pēc būtības,” norāda kultūras ministre Agnese Lāce. 

Šīs programmas mērķis ir stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata.  

Programmas ietvaros tiks atbalstīti projekti šādos konkursos: 

  • Sabiedriski nozīmīgs saturs – sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanai reģionālajos un vietējos medijos; 

  • Sadarbības projekti ar reģionālajiem medijiem – sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanai sadarbības projektos starp reģionālajiem un vietējiem medijiem un nacionāliem masu informācijas līdzekļiem; 

  • Latgales reģions – projekti reģionālajos un vietējos medijos, kuru pamatmērķauditorija atrodas Latgales plānošanas reģiona teritorijā, kas nodrošina reģiona iedzīvotājiem sabiedriski politisko, sociālekonomisko vai kultūras notikumu aktualizāciju un to ietekmes padziļinātu skaidrojumu; 

  • Sadarbības projekti ar Latgales reģiona medijiem – sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanai sadarbības projektos starp Latgales reģiona medijiem un nacionāliem masu informācijas līdzekļiem; 

  • Diasporas mediji – sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanai Latvijas diasporai diasporas medijos, tādējādi saglabājot diasporas saikni ar Latviju un tās kultūru; 

  • Sadarbības projekti ar diasporas medijiem – sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanai sadarbības projektos starp diasporas medijiem un nacionāliem masu informācijas līdzekļiem. 

Projekta pieteikumu var iesniegt Latvijas Republikā reģistrēta juridiska persona, kura ir īpašnieks reģionāliem vietējiem masu informācijas līdzekļiem (pamata mērķauditorija ir noteiktu reģionu un novadu iedzīvotāji), vai arī Latvijas Republikā vai ārvalstī reģistrēta juridiska persona, kas ir īpašnieks diasporas masu informācijas līdzekļiem (pamatmērķauditorija ir Latvijas diasporā). Atšķirībā no pagājušā gada programmas konkursiem, projekta pieteicējam un sadarbības partneriem ir jābūt biedram tādā organizācijā, kas mediju jomā darbojas ar mērķi veicināt mediju nozares pašregulāciju un ētiskas mediju vides attīstību un kurā biedri ir vismaz viena mediju nozares nevalstiskā organizācija, vismaz divi elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, vismaz pieci drukāto preses izdevumu izdevēji un vismaz divi ziņu portālu veidotāji.  

Tāpat atšķirībā no pagājušā gada projekta īstenotājam jānodrošina, ka viss projekta ietvaros veidotais un publicētais saturs, kā arī citas projekta ietvaros realizētās aktivitātes ir latviešu valodā. Konkursu nolikuma izpratnē audiovizuāls un audio saturs (arī citas aktivitātes) ir uzskatāms par veidotu latviešu valodā, ja tā audio pavadījums ir latviešu valodā, lai rakstītu saturu (arī citas aktivitātes) uzskatītu par veidotu latviešu valodā, tam ir jābūt rakstītam latviešu valodā. 

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2025. gada 7.februāra plkst. 23:59. Projekta īstenošanas un izmaksu attiecināmības periods ir no 2025.gada 1.maija līdz 2026.gada 30.aprīlim. Visām projekta aktivitātēm jābūt pabeigtām līdz 2026.gada 30.aprīlim. 

Projektu pieteikumu iesniedzēju ērtībai 2025. gada 22.janvārī plkst. 11.00 tiešsaistē notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas, kā arī uzzināt būtiskāko informāciju par MAP lietošanu. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu ance.indriksone@sif.gov.lv un norādot savu vārdu, uzvārdu, kā arī pārstāvēto mediju. 

Projektu pieteikumus pēc atbilstības un kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēs  komisija, kura sastāv no septiņiem augstskolu pārstāvjiem (tai skaitā pārstāvjiem no reģionālajām augstskolām, kurās ir komunikāciju / mediju programmas), diviem mediju jomas nevaldību organizāciju pārstāvjiem, kuru darbība ir vērsta uz žurnālistikas kvalitātes un mediju ētiskuma veicināšanu, pa vienam pārstāvim no Latvijas Mediju ētikas padomes un Baltijas Mediju izcilības centra, un viņu aizvietotājiem, trim valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem, no kuriem viens ir Kultūras ministrijas deleģēts pārstāvis, viens Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes deleģēts pārstāvis un viņu aizvietotāji, un viens Fonda pārstāvis, kurš vada komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. 

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties Mērķa finansējuma izlietojuma pārvaldības platformā (MAP). Informācija par MAP lietošanu pieejama www.sif.gov.lv  sadaļā “Mērķa finansējuma izlietojuma pārvaldības platforma (MAP)".