Dažādības veicināšanas logo ansamblis

No 41 darba devējiem, kuri piedalās kustībā 2021. gadā, 23 pārstāv uzņēmumus, četras pārstāv nevaldības organizācijas, bet 14 – valsts pārvaldes iestādes. Valsts pārvaldes iestāžu iesaiste kustībā šogad bijusi augstāka nekā citus gadus, kas ļauj secināt, ka dažādības vadības prakšu ieviešanā ir būtiski nostiprinājusi savas pozīcijas, kas savukārt kalpo kā labs piemērs darba devējiem privātajā sektorā. Šogad deviņi no pašnovērtējumu veikušajiem darba devējiem kustībā piedalās jau otro gadu, trīs – trešo, bet viens darba devējs – ceturto gadu pēc kārtas.Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" jau ceturto gadu aicinājuši darba devējus veikt kustības "Dažādībā ir spēks" pašnovērtējumu, lai izvērtētu iekļaujošas darba vides un dažādības vadības principus savā darba vietā. Šajā gadā pašnovērtējuma anketu iesniedza 41 darba devējs – uzņēmumi, valsts pārvaldes iestādes un nevaldības organizācijas. Pašnovērtējumu veikušajiem darba devējiem tiks nodrošinātas dažādības vadības apmācības, bet labākie no tiem gada nogalē tiks godināti īpašā apbalvošanas ceremonijā.

Pašnovērtējumu veikušie darba devēji:

1. Rīgas Tehniskā universitāte
2. VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga""
3. AS "Swedbank"
4. VAS "Latvijas Loto"
5. SIA "DPD Latvija"
6. SIA "Lielais Dzintars"
7. SIA "Azeron"
8. SIA "Narvesen Baltija"
9. Apdrošanāšanas AS "Balta"
10. Nodarbinātības valsts aģentūra
11. VAS "Valsts nekustamie īpašumi"
12. Valsts probācijas dienests
13. Latvijas Republikas Finanšu ministrija
14. Latvijas Republikas Satiksmes ministrija
15. Latvijas Republikas Veselības ministrija
16. SIA "Liepājas RAS"
17. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija
18. VSIA "Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca"
19. SIA "Elodeja"
20. PSIA "Ventspils reiss"
21. Biedrība "Radošās Idejas"
22. SIA "Grifs AG"
23. SIA "Wunder Latvia"
24. AS "Conexus Baltic Grid"
25. SIA "Atea Global Services"
26. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
27. SIA "Neste Latvija"
28. Latvijas Samariešu apvienība
29. Biedrība "Eurofortis"
30. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra
31. SIA "Sonido"
32. AS "KPMG Baltics"
33. Talsu novada pašvaldības Kultūras un sporta attīstības nodaļas Tūrisma informācijas daļa
34. SIA "ZAAO"
35. Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests"
36. SIA "HAVI Logistics"
37. Siguldas novada pašvaldība
38. Preiļu novada dome
39. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
40. Gulbenes novada pašvaldība
41. Cēsu novada pašvaldība

Veiktos pasākumus dažādības vadības principu ieviešanā vērtēs "Dažādībā ir spēks" kustības eksperte dažādības vadības jautājumos Rasma Pīpiķe, eksperte pretdiskriminācijas jautājumos Sigita Zankovska-Odiņa, eksperte dzimumu līdztiesības jautājumos Iluta Lāce un eksperte darba vides un procesu pieejamības jautājumos Gunta Anča.
Kustības ietvaros darba devējiem ir iespēja saņemt individuāli izstrādātas apmācības, lai ieviestu arvien jaunus procesus darba vides uzlabošanai. Vienlaikus darba devēji pretendēs uz kustības "Dažādībā spēks" apbalvojumu kādā no piecām vienlīdz nozīmīgām kategorijām – "Mūsu darbinieki", "Mūsu darba vide", "Mūsu saziņa", "Mūsu principi" un "Mūsu tirgus attiecības".

Kustība "Dažādībā ir spēks" un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Dažādībā ir spēks